Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnare condică de prezență
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnare condică de prezență

Cum se semnează condica de prezență pe timpul pandemiei ?
Ati lucrat in timpul pandemiei ?

Da
Cornel Vasile a scris:

Ati lucrat in timpul pandemiei ?

Atunci condica se semnează ca si cum nu ar fi fost pandemie.

Mulțumesc ! Și un articol de lege ?
Cornel Vasile a scris:

Atunci condica se semnează ca si cum nu ar fi fost pandemie.

Semnarea condicii de prezenta nu necesita un text de lege ... Angajatorul e liber să stabilească dacă angajații au sau nu obligația de semna evidențele zilnice de lucru.
Codul muncii nu mentionează dacă evidența trebuie să poarte semnăturile salariaților aflați la lucru.