avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... oug 92/2020
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

oug 92/2020

Buna seara,
As vrea sa-mi spuneti si mie , daca s-a stabilit, cum se pot depune actele pentru ce 41.5% din salariu brut; pe platforma gov.ro (cum s-a procedat cu somajul tehnic sau adresa e-mail la ajofm?
Eu unde am intrebat mi s-a spus ca nu se stie deocamdata.( am intrebat la ajofm)
Multumesc frumos

Alte discuții în legătură

Buna ziua. am avut in somaj tehnic tot personalul din departamentul ... twinklestar357 twinklestar357 Buna ziua. Am avut in somaj tehnic tot personalul din departamentul administrativ in perioada 16.03 - 12.06. Am intrebat la AJOFM daca pot sa depun si ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie Rusu Adriana Rusu Adriana Buna ziua! Din pacate mi-am schimbat locul de munca nestiind ce va urma pe data de 2-03-2020,, am primit de la angajator o motificare de incetarea raportului ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic construcții gabrielle_24 gabrielle_24 Buna ziua, Lucrez la o firma de constructii, cu salariu minim brut de 3000 lei. In luna aprilie, toata firma a fost in somaj tehnic iar astazi ni s-au virat ... (vezi toată discuția)