avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 148 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită amnistie fiscala persoane fizice 2020
Discuție deschisă în Executare silită

amnistie fiscala persoane fizice 2020

Persoanele fizice pot beneficia de anularea penalitatilor in conformitate cu noua amnistie fiscala publicată în MOF în 14.05.2020 prin OUG 69/2020 avand in vedere ca se achita toate debitele pana la 31.03.2020 reprezentand impozit cladiri/teren/auto la primarie? Exista un model de cerere in acest sens?

Alte discuții în legătură

Anulare obligatii de plata accesorii - inspectie fiscala adriacst adriacst ANULARE OBLIGATII DE PLATA ACCESORII - INSPECTIE FISCALA Buna ziua! Va prezint urmatorul caz: - unei firme care a avut inspectie fiscala pt perioada ... (vezi toată discuția)
Scutire accesorii,dobanzi si penalitati impozit auto caef caef Buna ziua. am si eu o intrebare. In luna septembrie 2021 am platit la zi impozitul auto pentru o perioada restanta de 10 ani , o suma deloc mica ,19.000 lei ... (vezi toată discuția)
Prevederile oug 69/2020 facilitati fiscale irina_marieta irina_marieta Buna ziua, Avand in vedere prevederile OUG 69/2020, in vigoare de la data de 14.05.2020, ma poate lamuri cineva cu privinta la cele mentionate in cuprinsul ... (vezi toată discuția)