avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pf cu sediul acasa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pf cu sediul acasa

Buna ziua,as dori sa imi fac o firma ,pfa. Se poate sa activez in domeniu,nu am o locatie anume. Este ok sa pun sediul acasa?ca domeniu de activitate,as vrea sa ma ocup cu reparatii auto la domiciliul clientului.
Cel mai recent răspuns: Avocat Trifan Bianca Elena , Avocat 20:20, 21 Iunie 2020
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

Puteti avea sediul acasa la dvs fara activitate iar activitatea dvs sa fie la terti.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună ziua,

Sediul social poate fi la dvs. acasă, menționând ca nu se desfășoară activitate la sediul social.
Activitatea o puteți desfășura la terți sau la sediul secundar, dacă este cazul, autorizandu-o în acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot demara activitatea fara punct de lucru la terti? mikemrk mikemrk Buna ziua, Tocmai ce am deschis o firma pe CAEN 6201 - Software orientat client. Sediul social este casa parintilor mei. Lucrand in acest domeniu, ... (vezi toată discuția)
Acordul vecinilor?! melcu79 melcu79 Buna ziua, Urmeaza sa mi deschid un PFA cu activitati consultanta de mediu si reprezentant vanzari. In conditiile in care activitatile de mai sus se ... (vezi toată discuția)
Pfa fara relatie de dependenta cristian_pp cristian_pp Buna ziua, In baza noilor modificari introduse in codul fiscal de la 1 iulie se introduc conditii draconice pentru pfa-uri. Cum ar trebui un PFA sa-si ... (vezi toată discuția)