Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pf cu sediul acasa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pf cu sediul acasa

Buna ziua,as dori sa imi fac o firma ,pfa. Se poate sa activez in domeniu,nu am o locatie anume. Este ok sa pun sediul acasa?ca domeniu de activitate,as vrea sa ma ocup cu reparatii auto la domiciliul clientului.
Buna ziua,

Puteti avea sediul acasa la dvs fara activitate iar activitatea dvs sa fie la terti.
Bună ziua,

Sediul social poate fi la dvs. acasă, menționând ca nu se desfășoară activitate la sediul social.
Activitatea o puteți desfășura la terți sau la sediul secundar, dacă este cazul, autorizandu-o în acest sens.