Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... asigurare casei fara a fi propietar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

asigurare casei fara a fi propietar

vreau sa stiu daca pot sa mi asigur casa si bunurile din gospodarie dar am o problema nu am acte de propietate titlu de propietate e pe numele bunicii sotului care e decedata din motive de venituri nu am reusit sa dezbatem mostenirea Daca exista o lege ceva sa fie trecut sotul ca administrator nu stiu un sfat va rog .
Asigurarea locuintei se face de catre pe numele proprietarului din acte. Firma de asigurari cere cartea de identitate a proprietarului si actul de propietate la incheierea asigurarii.