Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Concediu de studii trecut ca CFS in cartea de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Concediu de studii trecut ca CFS in cartea de munca

Buna ziua. Am terminat facultatea la seral in 1987.In fiecare an in sesiunile de examene,faceam cerere pentru concediu de studii,cite o luna de zile pe an.Timp de 6 ani am luat concediu de studii- 180 zile care in cartea de munca au fost trecute ca CFS.Cu respect va intreb:aceste 180 de zile de concediu de studii, se considera ca vechime in munca,se aduna la anii care trebuie pentru pensie,sau se scad? Doresc sa stiu pentru ca vreau sa ma pensionez anticipat penalizat.Va multumesc.Astept raspuns.
Cu stima,
Marian B.
berby, utilizator
Concediile fara plata se scad din vechimea in munca.