Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Acte achiziționare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Acte achiziționare auto

Salut. Am câteva nelămuriri legate de procedura de cumpărare a unei mașini.

1. Ce acte trebuie să primesc la achiziție? De asemenea, la ce trebuie să fiu atent în conținutul lor?

2. Dacă mașina nu va fi trecută pe numele meu, trebuie să fie prezentă și persona care o va deține în acte, la întocmirea contractului de vânzare-cumpărare?

3. După achiziție, înafară de înmatriculare și asigurare, ar mai fi ceva de făcut?

Mulțumesc anticipat!
1-Documnetele vehiculelui +certificatul fiscal
2-La intocmirea formalitatilor de achizitie bun mobil este necesar sa fie prezent cumparatorul,eventual persoana care detine procura notariala sa desfasoare demersurile aferente achizitie auto