Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Bonificatii pt impozit pe 2019
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Bonificatii pt impozit pe 2019

Buna ziua!
Doresc sa beneficiez de bonificatiile introduse cu ocazia covid, pentru depunerea declaratiei unice online si plata la termen.

1. Ce sectiune trebuie bifata? Rectificativa capitolul I sau Rectificativa Cap i pentru bonificatii? Sau ambele?

2. Exista in declaratia unica de asemenea si optiunea redata de mine in continuare: "Declaratie pentru aplicarea bonificatiei in cazul contribuabililor care obtin venituri anuale pentru care exista obligatia completarii si depunerii numai a declaratiei prevazuta la art 120 din codul fiscal."
Nu am inteles din codul fiscal art 120 daca eu trebuie sa bifez/completez aceasta sectiune sau nu. La ce se refera?
george-neagu, moderator