Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie de la vecin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie de la vecin

Am un vecin deasupra mea cu care nu mă pot înțelege verbal, deși am încercat..
Într.o zi mă trezesc cu citație de la Poliție în ușă, doar că este pe numele soție de fata (de câțiva ani nu mai are numele ăla) și strada este trecut greșit.

Spuneți-mi vă rog, din punct de vedere legal, ce se poate întâmpla dacă nu se prezintă nimeni la secția de Poliție la data menționată?

Mulțumesc
Daca nu se prezinta persoana citata,autoritatea urmeaza sa refaca procedura de citare sau sa dispuna direct aducerea persoanei de catre reprezentant al politiei teritoriale
Daca nu se prezinta. persoana in cauza o sa fie cautata si adusa cu mandat de aducere