Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Verificare incasare 2%
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Verificare incasare 2%

Buna ziua. Anul trecut, am depus la ANAF, un borderou cu 50 de cereri pt redirectionarea a 2% din impozitul pe venit, catre o asociatie de parinti. Anul acesta, ne-au intrat niste bani in cont, insa suma imi pare mult prea mica, chiar si pentru 50 de cereri. Exista posibilitatea sa verific pentru cine si cat s-a platit?

Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.
Din pacate nu puteti obtine astfel de infomatii detaliate. Si chiar daca ar fi posibilitatea, nu dumneavoastra ca beneficiar ar trebui sa solicitati ci titularul venitului care a directionat catre asociatie 2%.
george-neagu, moderator