Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract de mandat Administrator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract de mandat Administrator

Buna ziua,
Un administrator al unui SRL doreste sa incheie cu firma un contract de mandat cu o renumeratie aferenta , firma ce contributii plateste la stat? Se retin aceleasi impozite ca si la un CIM sau mai putin?

Multumesc.
Impozitarea este aceeasi ca la veniturile de natura salariala.