Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nivel studii asistent medical sef - spital clinic ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nivel studii asistent medical sef - spital clinic judetean

Buna ziua,

Exista o legilatie care sa reglementeze nivelul studiilor obligatorii (superioare) pentru ocuparea unui post de Asistent medical sef in cadrul unui spital judetean?

Multumesc
Clasificarea Ocupațiilor din Romania
[ link extern ]
Nu se specifica nivelul studiilor, din pacate..
Vedeti Ordinul nr. 1.470 din 20 octombrie 2011pentru aprobarea criteriilor privind angajarea şi promovarea în funcţii, grade şi trepte profesionale a personalului contractual din unităţile sanitare publice din sectorul sanitar
[ link extern ]
Multumesc mult de raspuns!