Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident auto

Buna seara, sotul meu a avut parte de un accident produs de un teribilist de la o firma de curierat care a intrat in patru masini ce stateau la semafor, ‘norocul’ a fost ca nu a intrat direct in el ci in alta masina din spatele lui producand un carambol, mentionez ca la momentul actual nu stiu exact dar masina este avariata fata/spate si cel mai probabil reparatia o sa coste mai mult decat face masina care are cam zece ani posibil sa imi propuna dauna totala .Job ul sotului era sofer Uber, acum a ramas si fara job si fara masina si dorim sa il actionam in judecata pe acel teribilist care gonea cu 80-100 de km la ora si cu ochii in telefon. Mentionez ca in zona se afla un politist care a vazut intamplarea , doua persoane au ajuns la spital si vreau sa ii cer daune, avem un copil minor caruia nu putem sa ii explicam ca nu mai avem bani pt ingrijirea lui.Este posibil sa il actionez in judecata pt acest motiv? Multumesc, seara buna.
Kardu, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~