Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Cum e mai avantajos sa facem succesiunea, la notar, sau in instanta? Au trecut 7 ani de la decesul parintilor. Masa succesorala se compune dintr-o casa batraneasca- la tara, si 4 ha de pamant. Ce buget ar trebui sa am pregatit? Multumesc!
Din pacate pt noi ca avocati succesiunile dezbătute la notar costa și durează mai putinr decât în instanta.Instanta rămâne singura variantă în caz de neînțelegeri intervenite între părți în rest notarul.e varianta recomandată.Despre costuri discutați cu un notar calculul se face în funcție de valoarea bunurilor ce compun masa succesorale.Succes.
Multumesc!