Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Amanare la plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Amanare la plata

Buna ziua!

Am un credit in derulare la Credius IFN in valoare de 23000 RON. In baza OUG 37/2020 am solicitat amanare la plata pentru 9 luni. Rata pentru acest credit este de 1275 RON pe o perioada de 60 luni.
In urma aprobarii acestei amanari la plata, noua rata va fi de 1875 RON, incepand cu 2021!!!
Va dati seama ce camatarie evidenta este aici?
As dori, sa stiu daca printre dvs, cei care raspundeti la intrebari, exista vreun avocat care, m-ar putea ajuta sa-i dau in judecata pentru aceste dobanzi practicate!
Va multumesc!
dany3377, utilizator