Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediu medical suportat de unitate si 41,5%
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediu medical suportat de unitate si 41,5%

O.U.G. 92/2020 - măsuri active de sprijin destinate angajaților și angajatorilor în contextul situației epidemiologice - nu mai mult 41,5% din câștigul salarial mediu brut. Zilele de concediu medical suportate de unitate (cele 5) se vor declara in Lista anexa la cererea pentru cei 41,5% la "Numărul orelor lucrătoare din lună"?
george-neagu, moderator