Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare Certificat de dinainte de sist. Bologna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare Certificat de dinainte de sist. Bologna

Avem urmatoarea situatie:
Certificat absolvire din anul 2003 a 5 ani de studii universitare de lunga durata si specificatia "fara examen de licenta" deoarece nu s-a dorit specializarea de psiholog. Astfel, a rezultat specializarea, inscrisa in Cerificat de, Psihosociolog.
Cnf. Art. 153 (2) din L1/2011
Cnf. art 238 (1 . 3) din L 1/2011
Iar in sustinere....Art. 148 (5) din L1/2011
....Cum se incadreaza (post cu studii superioare sau medii) daca nu se cere specializare intr-un anumit domeniu ci doar absolvent de studii superioare?
Ar mai fi de luat in calcul si -Legea 288, Art. 18 (3) ...
Pana la urma sunt sau nu studii superioare tinand cont ca Cerificatul este de dinainte de sist. Bologna?
M-ar ajuta si pareri pro si contra, daca sunt sustinute concret. Parerile pe baza de vechi credinte, am sa le desconsider argumentat.
Chiar am nevoie de inspiratie!
Meea_M, utilizator