Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire salariu cuvenit ca asistent personal pentru ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire salariu cuvenit ca asistent personal pentru persoană cu handicap

Bună ziua !

Soția mea este angajata Primăriei din localitate și primește salariu fiind încadrată ca asistent personal al soacrei mele, persoană cu handicap gradul 1. Acest tip de venituri nu este exceptat de la poprire de către prevederile art. 728, alineatul 7 ale Noului Cod de procedura civila ?
Va mulțumesc !
nu, pt sotia dvs, e salariu. Daca sotia e debitoarea, poprirea e legala.