avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Decont operație chirurgicală la o clinica privata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Decont operație chirurgicală la o clinica privata

Buna ziua. O operație chirurgicală la o clinica privata, poate să fie decontată de Casa de asigurări de sănătate , fiind plătitor de sănătate în calitate de angajat. Chiar dacă parțial . Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: victor1906 , utilizator 09:26, 28 Iulie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Clinica respectiva trebuie sa aiba contract de prestari servicii valabil, incheiat cu CJAS.
Firma privata la care este angajat , poate să susțină plată intervenției chirurgicale la o clinica privata in regim de sponsorizare ?

victor1906 a scris:

Buna ziua. O operație chirurgicală la o clinica privata, poate să fie decontată de Casa de asigurări de sănătate , fiind plătitor de sănătate în calitate de angajat. Chiar dacă parțial . Mulțumesc.

Ultima modificare: Marți, 28 Iulie 2020
victor1906, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare bani operație clinică privată Lavinia 123 Lavinia 123 Tatăl meu, pensionar care a cotizat neîntrerupt la CAS, a fost operat la o clinică privată, Clinica Polisano, în februarie, 2018 pentru hidrocefalie. La ... (vezi toată discuția)
Card de sănătate european Gavrila 1 Gavrila 1 Am fost în concediu în Bulgaria și în ultima zi m am înecat cu o bucata de carne și cei de la recepția hotelului au sunat la salvare. Au venit cei de ... (vezi toată discuția)
Obtinerea calitatii de asigurat pt persoane fara venit Loredana838 Loredana838 As dori sa stiu care este valoarea contributiilor sociale care trebuie platite, precum si ce fel de acte sunt necesare pentru dobandirea calitatii de ... (vezi toată discuția)