Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Decont operație chirurgicală la o clinica privata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Decont operație chirurgicală la o clinica privata

Buna ziua. O operație chirurgicală la o clinica privata, poate să fie decontată de Casa de asigurări de sănătate , fiind plătitor de sănătate în calitate de angajat. Chiar dacă parțial . Mulțumesc.
Clinica respectiva trebuie sa aiba contract de prestari servicii valabil, incheiat cu CJAS.
Firma privata la care este angajat , poate să susțină plată intervenției chirurgicale la o clinica privata in regim de sponsorizare ?

victor1906 a scris:

Buna ziua. O operație chirurgicală la o clinica privata, poate să fie decontată de Casa de asigurări de sănătate , fiind plătitor de sănătate în calitate de angajat. Chiar dacă parțial . Mulțumesc.

victor1906, utilizator