Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Soțul meu lucrează la un depozit de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Soțul meu lucrează la un depozit de materiale de ...

Bună ziua,
Soțul meu lucrează la un depozit de materiale de construcții ca șofer, starea lui de sănătate nu este tocmai bună având lupus eritematos, conducerea a fost anunțată de acest aspect iar acum după 6 ani de munca fiind trimis sa descarce singur o mașină de marfa a spus ca se simte obosit iar șeful a venit cu soluția,, da ți demisia dacă nu mai ești în stare,,. Menționez ca în acesti 6 ani nu a primit niciodată bani de concediu de odihna, nu au măști, nu au mănuși, nu primesc apa, condițiile sunt mult sub limita bunului simt. Ce credeți ca este de făcut?Va mulțumesc?!
Sa depună o sesizare la ITM.