avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua, Îmi puteți spune, va rog, părinții ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua, Îmi puteți spune, va rog, părinții care au stat ...

Bună ziua,
Îmi puteți spune, va rog, părinții care au stat acasă pt supraveghere copil pe legea 19 din 2020,angajati în sistemul bugetar, in timpul stării de urgenta nu beneficiaza de concediu de odihna aferent acelei perioade? Eu am stat 5 săptămâni și au zis ca beneficiez de 23 de zile în loc de 25 pe anul 2020...multumesc

Alte discuții în legătură

Hotărârea nr. 217/2020 FlorinKM FlorinKM Bună ziua. Soția mea de afla acasă conform Hotărârii nr. 217/2020 pentru aplicarea prevederilor Legii nr. 19/2020 privind acordarea unor zile libere ... (vezi toată discuția)
Oug 30/18.03.2020 Anca Naty Anca Naty Pe perioada vacantei ce posibilitate are o familie monoparentala sa ramana acasa pentru a supraveghea copilul minor? (vezi toată discuția)
Compensatie legea 19/2020 gabi_faurar gabi_faurar Daca eu sunt cadru militar, iar sotul meu inginer de telecomunicatii la o firma privata si lucreaza de acasa de la instituirea starii de urgenta, eu pot ... (vezi toată discuția)