avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara, băiatul meu a avut o condamnare cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara, băiatul meu a avut o condamnare cu suspendare de ...

Bună seara, băiatul meu a avut o condamnare cu suspendare de 1 an și 4 luni și 60 de zile de munca în folosul comunității, a efectuat jumătate din zile și pentru acest fapt Serviciul de probațiune a sesizat Judecătoria care l-a condamnat care a dispus efectuarea pedepsei în regim de detenție. Întrebarea mea este din pedeapsa de 1 an și 4 luni se scad zilele de munca deja efectuate?....mentiinez ca a obținut dreptul de munca în interiorul Penitenciarului, zile care i se vor scade din pedeapsa.
Va mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Bună ziua, băiatul meu a avut de executat o pedeapsa de 1 an ... vantelus vantelus Bună ziua, băiatul meu a avut de executat o pedeapsa de 1 an și 4 luni cu suspendare și 60 de zile de munca în folosul comunitatii, în baza art. 336 ... (vezi toată discuția)
Discuție deschisă în drept penal - probleme serioase cu dreptul ... vantelus vantelus Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul Bună ziua, băiatul meu a avut de executat o pedeapsa de 1 an ... (vezi toată discuția)