Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modificare geam în usa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modificare geam în usa

Bună! Vreau sa achiziționez un apartament la parter cu terasa. Ieșirea spre terasa exista deja prin sufragerie. Eu as vrea o ușă spre terasa din bucătărie, acolo fiind geam. Menționez ca nu incomodează niciun vecin. Care ar fi procedura și ce acte sunt necesare?
Având în vedere ca modificați fațada, trebuie sa obțineți Autorizație de construire de la Primărie.
Deaorece interventia dv implica structura de rezistenta imobil,este necesar sa parcurgeti procedura de realizare proiect tehnic,autorizatie de constructie,certificat de urbanism ,copii ale documenteor urmand sa le predati la asociatia de proprietari pentru consemnare in cartea tehnica a cosntructiei