Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Valabilitatea prelungita vouchere vacanta?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Valabilitatea prelungita vouchere vacanta?

Buna ziua!
Stiti cumva pana cand sunt valabile voucherele de vacanta emise anul trecut (daca si, mai ales, cu cat se prelungeste valabilitatea lor, data fiind perioada starii de urgenta/alerta).
Multe multumiri!
Ordonanța de urgență nr. 35/2020 privind modalitatea de emitere și prelungirea valabilității voucherelor de vacanță, în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea COVID-19, in vigoare de la 30 martie 2020
Art. 2.
Prin derogare de la prevederile alin. (4) al art. 2 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 8/2009 privind acordarea voucherelor de vacanță, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 94/2014, cu modificările și completările ulterioare, perioada de valabilitate a voucherelor de vacanță, emise în perioada martie 2019-decembrie 2019, indiferent de suport, se prelungește până la data de 31 mai 2021.
Va multumesc mult!
Bună ,aș dori să știu valabilitatea voucher de vacanță din an ,2020 pină cind sunt valabile ? Mulțumesc!
valabilitatea voucherelor de vacanță emise în perioada 1 ianuarie 2019-31 decembrie 2020, indiferent de suport, s-a prelungit până la data de 30 iunie 2022.