avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Valabilitatea prelungita vouchere vacanta?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Valabilitatea prelungita vouchere vacanta?

Buna ziua!
Stiti cumva pana cand sunt valabile voucherele de vacanta emise anul trecut (daca si, mai ales, cu cat se prelungeste valabilitatea lor, data fiind perioada starii de urgenta/alerta).
Multe multumiri!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:10, 10 Iunie 2022
Ordonanța de urgență nr. 35/2020 privind modalitatea de emitere și prelungirea valabilității voucherelor de vacanță, în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea COVID-19, in vigoare de la 30 martie 2020
Art. 2.
Prin derogare de la prevederile alin. (4) al art. 2 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 8/2009 privind acordarea voucherelor de vacanță, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 94/2014, cu modificările și completările ulterioare, perioada de valabilitate a voucherelor de vacanță, emise în perioada martie 2019-decembrie 2019, indiferent de suport, se prelungește până la data de 31 mai 2021.
Va multumesc mult!
Bună ,aș dori să știu valabilitatea voucher de vacanță din an ,2020 pină cind sunt valabile ? Mulțumesc!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
valabilitatea voucherelor de vacanță emise în perioada 1 ianuarie 2019-31 decembrie 2020, indiferent de suport, s-a prelungit până la data de 30 iunie 2022.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua va rog sa.mi spuneți până pe ce data sa prelungit ... dayny72 dayny72 Buna ziua va rog sa.mi spuneți până pe ce data sa prelungit valabilitatea vaucerelor de vacanta acordate pentru perioada Ian 2020 dec 2020 .Va mulțumesc. ... (vezi toată discuția)
Mama s-a pensionat in aprilie 2021, avea vouchere din 2020, mergand ... Sisi03 Sisi03 Mama s-a pensionat in aprilie 2021, avea vouchere din 2020, mergand la mare i s-a comunicat ca i s-a blocat cardul, ca nu mai are dreptul la vouchere daca s-a ... (vezi toată discuția)
Valabilitate tichete de vacanță gigisindile gigisindile Soția este bugetară . A primit tichete de vacanță. Valabilitatea lor este până la 1 iunie. Ce se va întâmpla cu ele având în vedere că nu au putut ... (vezi toată discuția)