Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa plec de acasa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa plec de acasa

Am 16 ani am iubit de 19 ani penteu ca sunt impreuna cu el ma bat fac scandal si ma ameninta ca ma omoara
As vrea sa ma mut la iubitul meu
Este posibil fara acordul lor?
Esti sigura ca prietenul tau iti vrea binele si nu o sa ajungi prin Germania...?
Scuze ca sunt asa direct dar vezi si tu la tv., pe retelele sociale, cate se intampla, cate fete sunt batute....
Poti pleca de acasa fara acordul parintilor dar daca acestia depun plangere la Politie o sa fi cautata de acestia, chiar iti pot cere sa te intorci acasa.
Ionut.ion, utilizator
Sunt foarte sigura ca prietenul meu nu are acele intenti,este din comuna mea si îl cunosc de cand sunt mica..
Politia îi poate face ceva prietenului meu?
Sau politia ma poate obliga sa ma întorc acasa daca eu nu vreau?

Ionut.ion a scris:

Esti sigura ca prietenul tau iti vrea binele si nu o sa ajungi prin Germania...?
Scuze ca sunt asa direct dar vezi si tu la tv., pe retelele sociale, cate se intampla, cate fete sunt batute....
Poti pleca de acasa fara acordul parintilor dar daca acestia depun plangere la Politie o sa fi cautata de acestia, chiar iti pot cere sa te intorci acasa.