Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Masini spre inchiriere ride-sharing - demersuri?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Masini spre inchiriere ride-sharing - demersuri?

Buna ziua.
Dispun de o suma de bani ce mi'ar putea permite sa cumpar 2-3 autoturisme pentru a le inchiria in regim de ride-sharing. Nu vreau eu sa fiu soferul, ci doar sa le inchiriez celor care vor sa faca asta.

Nu stiu exact cum ar trebui sa procedez. Imi trebuie firma, daca da ce presupune asta mai exact? Pe langa asta mai sunt si alte cerinte?
Nu am gasit prea multe informatii pe web, dar cautand anunturi pe olx cu masini date spre inchiriere, am observat ca majoritatea spun

"MASINILE DETIN CASĂ DE MARCAT, COPIE CONFORMA eliberată de ARR, ECUSONE, AU ASIGURARE DE BAGAJE SI PERSOANE!"

Putin ajutor va rog? Multumesc
ALex94., utilizator