Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, daca sunt asociat (firma mai are un ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, daca sunt asociat (firma mai are un asociat) la o ...

Buna ziua, daca sunt asociat si administrator (firma mai are un asociat si administrator) la o firma care are venituri lunare de 1200 de lei, dar banii intrati in conturile firmei sunt folositi pentru plata datoriilor la stat, mai pot beneficia de indemnizatia de somaj? Sau banii care intra in firma trebuie sa fie mai putin de INR x 2?

Daca nu pot primi indemnizatia din cauza calitatii de asociat si administrator, daca ma retrag din acestea pot primi indemnizatia?

Va multumesc pentru raspuns!
Serban D, utilizator