Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua!Va deranjez cu o intrebare:tatal meu a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua!Va deranjez cu o intrebare:tatal meu a decedat acum ...

Buna ziua!Va deranjez cu o intrebare:tatal meu a decedat acum 6 luni!Noi nu am primit instiintare de la notar ptr.mostenire?Parintii mei sunt propietari pe casa dar locul este concesionat de la primarie!Poate fi aceasta cauza???Iar tatal de cand traia a facut act cu uzufruct ptr.mama(in sensul ca nu are voie sa o dea nimeni afara dintr o camera).Multumesc anticipat!
Nu e obligatoriu sa primiti.
Notarul va citează doar cand ii este repartizata cauza dvs succesorala, la sesizarea Primăriei.
In cazul acesta noi unde trebuie sa ne adresam??

raluk0207 a scris:

Nu e obligatoriu sa primiti.
Notarul va citează doar cand ii este repartizata cauza dvs succesorala, la sesizarea Primăriei.

Va adresati dvs din proprie initiativa oricarui birou notarial doriti, din circumscriptia Judecatoriei unde tatal dvs a avut ultimul domiciliu.
Multumesc frumos!

raluk0207 a scris:

Va adresati dvs din proprie initiativa oricarui birou notarial doriti, din circumscriptia Judecatoriei unde tatal dvs a avut ultimul domiciliu.