Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna seara. De aproape un an de zile am 3 propriri de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna seara. De aproape un an de zile am 3 propriri de salariu. ...

Buna seara. De aproape un an de zile am 3 propriei de salariu. Iar recent unul din execuției m a dat in judecata. Procesul e la începutul lunii octombrie. Daca le achit datoria pana atunci, am vreo sansa sa scap de proces? Mentionez ca sunt plecat in strainatate si nu ma pot prezenta. Va multumesc
chiar daca va achitati datoria, mai e nevoie ca reclamantul sa-si retraga plangerea.
Și dacă se duce ,la primul termen cu acte doveditoare, ca a plătit creanța, mai este nevoie sa își retragă plângerea?.
aikidoro, utilizator
paratul tocmai ce-a scris ca nu se poate prezenta.
adriandimitriu, utilizator
Si dacă deleagă pe cineva ?.
Va multumesc tuturor pentru răspunsuri. O sa apelez la un avocat sa ma reprezinte, le achit ai poate scap cumva. Si as mai avea o intrebare, la ceilalți doi am sume mai mari nu le pot achita integral, pe loc, as avea posibilitatea sa stabilesc cu si un angajament de plata? Am.luat legătura cu unul dintre ei anul trecut, si imi spunea ca nu se poate