Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Situatie actiuni
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Situatie actiuni

Detin din anii 1990 (prin anticul programul "cuponiada") niste actiuni la fosta intreprindere MOPARIV (din anii 1999-2000, cumparata de actuala "VelPitar"). Mai pot valorifica aceste actiuni acum ? se convertesc intr-un fel in actiuni Velpitar ? daca da, la ce paritate si cum si unde ?
george-neagu, moderator
Va puteti adresa Depozitarului central.
Gasiti informatii aici: [ link extern ]
Adica prin adresa pe care v-a recomandat-o mai sus la Depozitarului central, puteti sa cereti de la ei contra cost un extras de cont din care sa aflati ce actiuni detineti la ora actuala. Trasferul (convertirea in actiuni Velpitar) daca e sa se fi facut automat, va aparea aici in extrasul decont pe numele si cnp-ul dumneavoastra.
M-am adresat Depozitarului Central care mi-a trimis ca nu detin niciun titlu la Vel pitar ??!! In conditiile acestea unde sunt titlurile mele ? La cine ma pot adresa ?