Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori actiuni - "compania de petrol"
Discuție deschisă în Bursa de valori

actiuni - "compania de petrol"

Buna ziua
Am o intrebare la dumnavoastra. Dupa 1990 , cand
s-au dat actiuni la diferite firme, eu am ales atunci Compania de Petrol, pentru ca asa era trecuta in lista. Intre timp, aceasta s-a scindat in mai multe parti. As vrea
sa-mi valorific aceste actiuni si nu stiu cui sa ma adresez, sa ma lamuresc unde si daca pot face acest lucru.
Multumesc!
Cel mai sigur la Depozitarul central, langa Muzeul Militar, str. Fagaras (parca)
Sa aveti documentul de detinere actiuni si CI la Dv.
Veti primi un extras de cont pe care dati o suma de bani si apoi puteti sa va vindeti actiunile (daca asta vreti) printr-un broker pe care il gasiti tot acolo.