avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori actiuni - "compania de petrol"
Discuție deschisă în Bursa de valori

actiuni - "compania de petrol"

Buna ziua
Am o intrebare la dumnavoastra. Dupa 1990 , cand
s-au dat actiuni la diferite firme, eu am ales atunci Compania de Petrol, pentru ca asa era trecuta in lista. Intre timp, aceasta s-a scindat in mai multe parti. As vrea
sa-mi valorific aceste actiuni si nu stiu cui sa ma adresez, sa ma lamuresc unde si daca pot face acest lucru.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 12:57, 10 Februarie 2010
Cel mai sigur la Depozitarul central, langa Muzeul Militar, str. Fagaras (parca)
Sa aveti documentul de detinere actiuni si CI la Dv.
Veti primi un extras de cont pe care dati o suma de bani si apoi puteti sa va vindeti actiunile (daca asta vreti) printr-un broker pe care il gasiti tot acolo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am 2 cupoane (actiuni?) la peco. ce fac cu ele? dorin_bi dorin_bi Am 2 cupoane (actiuni?) la PECO. Ce mai pot face cu ele? (vezi toată discuția)
Cupon privatizare carmen33 carmen33 detin un cupon de privatizare nominativ cu valoare mare..nu a ost depus , va rog daca cineva stie ca ar tb sa fac , daca se mai poate valorifica , astept ... (vezi toată discuția)
Actiuni sc.peco sa julius jr julius jr Mama prietenului meu a mostenit de la tatal sau 90 de actiuni la fosta Sc.PECO.SA. Batrinul a decedat in 1996 dar mostenirea au dezbatut-o in 2008,datorita ... (vezi toată discuția)