Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere executare silita

Buna ziua,
Am o nedumerire referitoare la prescrierea unei executări silite
Povestea e in felul următor:am achiziționat în 2013 un autovehicul care avea motor schimbat ,și am dat vânzătorul in judecată urmând după o executare pentru recuperare creanțe ,dar fara vreun folos.
In 2017 am vândut prin executor respectivul autovehicul după ce a stat 4 ani in paragina și am recuperat 10% din valoare.Intrebarea mea este daca executarea mai e valabilă ,doresc sa caut un alt executor și să incerc din nou.
AndreiPD, utilizator
Buna ziua,

Care a fost ultimul act de executare, s-a inchis acea executare silita printr-o Incheiere emisa de executorul judecatoresc sau dosarul inca se afla pe rolul executorului judecatoresc.

Multumesc,