Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Participare alegeri locale
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Participare alegeri locale

Salutari,zilele trecute ma inscrisesem ca sa particip la alegerile locale. Nu stiam exact daca o sa intru sau nu,ceea ce nu ar fi fost neaparat o problema. Problema totusi a venit cand azi dimineata am primit un telefon de la o doamna de la psd care a zis ca "daca aduceti o lista cu 10 votanti(nume,adresa,telefon) aveti o sansa in plus sa fiti ales".
Acest lucru nu este de incidenta penalului intrucat ar fi un fel de mita ce trebuie sa o aduc pentru a "ocupa" un post?
TheodorG1, utilizator
nu inteleg de ce vi se pare asa.. cred ca nu dati suficiente detalii despre situtia.. 10 votanti pt cine? ce post, daca urma sa fiti ales si nicidecum pus?