Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua!Am urmatoarea problema:Tatal meu are un ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua!Am urmatoarea problema:Tatal meu are un imprumut la ...

Buna ziua!Am urmatoarea problema:Tatal meu are un imprumut la o banca in 2010 a facut imprumut in 2015 refinantare,in 2020 in februarie a decedat!Creditul trb sa l termine in noiembrie 2020!Are asigurare de viata!Am dus toate documentele(fisa medicala de la medicul de familie din 2010 in 2020!Tatal meu a facut infarct!A avut o scrisoare medicala doar in 2019!Acum dupa 6 luni am primit raspuns ca vor de la medicul de familie o adeverinta de cand a avut tensiune HTA!Si se mentioneaza ca din 2006!Cred ca incearca sa se lege de orice ca sa nu dea asigurarea!Va rog daca ma poate ajuta cineva cu o informatie!Multumesc!
Le puteti trimite si acel document, daca-l aveti.
Daca nu va intelegeti amiabil... discutati cu un avocat si mergeti in instanta ( o sa recuperati onorariul platit avocatului de la dumnealor, daca o sa castigati procesul).
Multumesc!

Ionut.ion a scris:

Le puteti trimite si acel document, daca-l aveti.
Daca nu va intelegeti amiabil... discutati cu un avocat si mergeti in instanta ( o sa recuperati onorariul platit avocatului de la dumnealor, daca o sa castigati procesul).