Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună, vreau să mă retrag de la o școală de soferi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună, vreau să mă retrag de la o școală de soferi

Bună, dacă vreau să îmi anulez cererea de înscriere la o școală de șoferi este normal să mi se ceară taxă de retragere, și aceasta să fie de 300 de lei? Țin să menționez că nu am depus nici un dosar și nu am un contract.
~ Conținut șters la cerere ~
Am depus totuși o cerere de retragere la ei și de atunci nu am mai fost contactată.

Av. Liviu Voinea a scris:

Nu, nu este normal.
Cu ce titlu cer cei 300 de lei?
Si daca nu aveti nici un act la ei si nici un contract semnat,considerati-va retras.