avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună, vreau să mă retrag de la o școală de soferi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună, vreau să mă retrag de la o școală de soferi

Bună, dacă vreau să îmi anulez cererea de înscriere la o școală de șoferi este normal să mi se ceară taxă de retragere, și aceasta să fie de 300 de lei? Țin să menționez că nu am depus nici un dosar și nu am un contract.
Cel mai recent răspuns: Gabrielaalinahoza , utilizator 12:45, 23 Septembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
Am depus totuși o cerere de retragere la ei și de atunci nu am mai fost contactată.

Av. Liviu Voinea a scris:

Nu, nu este normal.
Cu ce titlu cer cei 300 de lei?
Si daca nu aveti nici un act la ei si nici un contract semnat,considerati-va retras.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scoala de soferi Iuly1997 Iuly1997 Salut,recent m am retras de la o scoala de soferi pt categoria A1 si m am dus la categoria B la alta scoala,am depus cerere de retragere la scoala de unde ... (vezi toată discuția)
Retragere dosar master fara taxe rujoiionut rujoiionut Salutare tuturor, As avea o nelămurire legata de inscrierea la masterat. am fost înscris la masterat anul acesta și am întrat la taxa, din motive ... (vezi toată discuția)
O problema cu scoala de soferi catalin94 catalin94 buna ziua, de curand m-am inscris la o scoala de soferi cat CE insa m-am razgandit si vreau sa dau la o alta scoala de soferi iar acum cei de la scoala in care ... (vezi toată discuția)