Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cineva are nevoie urgenta de ajutor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cineva are nevoie urgenta de ajutor

Buna ziua
Cunosc o doamna care are nevoie de ajutor cu un sfat. Respectiva doamna castiga de 3 ori mai mult fata de sotul sau, plateste din banii ei rata la casa si masina plus inca alte 2 sau 3 credite. Sotul sau nu participa la aceste cheltuieli, insa din cauza ca nu si-a achitat datoriile la stat (este PFA), ANAF a pus sechestru asigurator pe locuinta platita de sotie. Cred ca deja banuiti intrebarea: doamna poate face ceva pt a nu ajunge in strada din cauza sotului sau (de care a intentionat sa divorteze mai demult)? Va multumesc anticipat.
emil6702, utilizator
Partaj in timpul casatoriei, Atentie ca banii incasati sunt comuni. Discutia serioasa trebuie purtata in familie