Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună dimineața! În ce condiții se poate tine o ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună dimineața! În ce condiții se poate tine o adunare generala ...

Bună dimineața!
În ce condiții se poate tine o adunare generala a unei asociații de proprietari în condițiile actuale de pandemie ?
Președintele asociației susține ca nu este legal sa se țină in aceasta perioadă, cu toate ca avem diverse probleme urgente ale blocului care trebuie votate în Adunarea generala
O discutie recenta, cu aproape acelasi subiect:
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Cu părere de rău nu m-a ajutat foarte mult articolul indicat de d. voastră ...așa ca revin cu întrebarea. ..Pe timpul stării de alerta se pot tine adunări generale ale Asociațiilor de proprietari?
Da, legea n va oprește. Fizic trebuie sa găsiți un spațiu deschis, parc, spațiu verde etc. Altfel va mutați in online, de aia v-am trimis la articol.
latka, moderator