Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata dupa recuperare 41.5% Ord.92/2020
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata dupa recuperare 41.5% Ord.92/2020

Buna ziua,

Un angajat pentru care societatea a beneficiat de cei 41.5% conf. art. 2 OUG 92/2020, solicita concediu fara plata.
Cf. Ord angajatorii prevăzuți la alin. (1) au obligația menținerii raporturilor de muncă până la data de 31 decembrie 2020, cu excepția lucrătorilor sezonieri.
Se poate aproba suspendarea contractului conf. art. 54 in acest caz?

Multumesc!

Se poate ... legea se refera la incetare
Multumesc frumos!