Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am imprejmuit un teren cu plasa de sârmă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am imprejmuit un teren cu plasa de sârmă și stâlpi ...

Bună ziua!
Am imprejmuit un teren cu plasa de sârmă și stâlpi băgați doar in pământ iar vecinul imi face plângere la primărie ca nu am dreptul sa imprejmuiesc pt ca nu am primit extras de carte funciară fiind in lucru încă. Dar eu am imprejmuit in baza unui proces castigat in instanță si proprietatea am obtinut-o in baza executării silite deci cred ca nu am facut vreo greșeală pt ca eu am intrat in posesia terenului in momentul semnării procesului verbal de executare silită unde scrie si ora si data la care intru in posesia terenului fiind proprietar dar dosarul este la Cadastru și nu emit încă CF .
Ce pot zice si face ca sa nu fiu obligat să desfintez gardul si sa fiu amendat de către primărie?
Ei zic ca nu vor sa emită autorizatie de construcție fara CF.
Nu stiu ce sa fac....
Trebuie sa realizați doar lucrări autorizate.
Hatararile de care vorbiți sunt pentru realizare împrejmuire?
Da , am incercat sa fac tot ca la carte dar tegiverseaza cei de la OCPI si fac e nenumărate plângeri vecinul .
Am decizie definitiva si irevocabila ca am castigat terenul si am imprejmuit dar pt gard cei de la primarie nu vor sa emita autorizatie pe baza deciziei definitive ,a procesului verbal de executare silita si a expertizei topografice ceruta de instanță .
Ce credeti ca trebuie sa fac mai departe?
Cum pot sa forțez primăria sa emită autorizația?
Ce ar mai trebui să fac?
Stie cineva vreo lege cu care sa ma prezint la primărie in baza căreia să îmi emită autorizatie de construcție?
Razvantog, utilizator