avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Dacă am in țară contract individual de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Dacă am in țară contract individual de muncă ...

Bună ziua,
Dacă am in țară contract individual de muncă și fac o suspendare pt a merge la muncă în străinătate, pot să închei un alt contract de muncă pt aceeași perioadă în afară?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:47, 14 Octombrie 2020
Da, puteti intrucat legea nu va interzice asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare contract mariana93 mariana93 Buna ziua! Sunt angajata cu contract individual de munca la o firma privata din Romania si as dori sa-mi suspend contractul pentru a ma angaja in strainatate ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt sofer pe comunitate si m-am infectat cu corona ... Marvic 17 Marvic 17 Buna ziua! Sunt sofer pe comunitate si m-am infectat cu corona virus, ajungand pt o noapte la urgențe in Olanda. Am fost depistat ca fiind pozitiv, cu ... (vezi toată discuția)
Concediu fara salariu+plata asigurarilor sociale prin contract individual? miilan miilan Buna ziua, Am urmatoarea situatie: Momentan sunt salariata si am 52 de ani. Incepind cu 1 decembrie plec din tara pe o perioada de 6 luni. Am urmatoarele ... (vezi toată discuția)