avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 261 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... buna ziua, o unitate de invatamant doreste sa ii dea ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

buna ziua, o unitate de invatamant doreste sa ii dea ingrijitorului ...

buna ziua, o unitate de invatamant doreste sa ii dea ingrijitorului scolii inca jumatate de norma de portar unei angajate la cumul.Este posibil? Ea nu beneficiaza de repaus. Cand, iese din tura de noapte de portar - dupa 2 ore- o data la 3 zile, intra in tura de zi de ingrijitor. Ce solutie am in acest caz.Multumesc

Alte discuții în legătură

Acordare concediu program lucru 12/24 12/48 crysty90 crysty90 buna ziua. lucrez la o firma de paza cu programul 12/24 12/48, contract de munca individual. mai am de luat 14 zile de concediu de odihna. cum se ... (vezi toată discuția)
Program de activitate 12/24 dari3la dari3la Buna ziua! Sunt asistenta medicala intr-o unitate de invatamant special, fapt care necesita asigurarea serviciilor medicale permanente, 24 ore din 24, pe ... (vezi toată discuția)
Paznic de noapte si zi adrianabresug adrianabresug va rog sa imi spuneti care sunt conditiile de numerare a unui angajat- paznic de noapte ?ce drepturi are angajatul ? (vezi toată discuția)