avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Buna seara, Daca doua partide fuzioneaza, iar cel la ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Buna seara, Daca doua partide fuzioneaza, iar cel la care eu ...

Buna seara,
Daca doua partide fuzioneaza, iar cel la care eu sunt membru si ales local, este absorbit de celalalt, pot devenii independent fara a imi pierde calitatea de ales local?

Mulțumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Octombrie 2020
IoanAlbu1, utilizator

Alte discuții în legătură

Statutul alesilor locali in cazul fuziunii prin absorbtie alpad alpad In conditiile art. 9 alin. 2 lit. h1) Legea 393/2004 privind Statutul aleşilor locali cu modificarile si completarile ulterioare, calitatea de consilier local ... (vezi toată discuția)
Consilier local vhojda vhojda daca isi da demisia din partidul pe lista caruia a fost ales, un consilier local isi mai poate pastra functia , ca independent ? (vezi toată discuția)
Un consilier local ales pe lista unui partid politic poate demisiona fara sa riste sa piarda sprijinul acelui partid? mondanicolaetoma mondanicolaetoma un consilier local ales pe lista unui partid politic , poate demisiona din acel partid si sa ramana independent s-au risca sa-i fie retras sprijinul si ... (vezi toată discuția)