Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa 25 de ani ...

Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa 25 de ani a plecat de acasă cu prietenul ei, eu într-un moment de furie si gelozie iam dat o palma rezultand un certificat medico legal de 5 zile,, acum la proces cere daune morale le de 10.ooo lei, eu pe o periiada dupa acest incident am facut phihoterapie, avand atacuri de panica, insomnii, stări depresive... Pot sa arat in instanță ca de pe urma acestor incidente am avut de suferit, fiind consiliat sa urmez consiliere psihologica si tratamente antidepresive pe o perioada de 6 luni..
Daca aveti avocat de caz va poate ajuta mult pe partea juridica si chiar psihologica daca are astfel de abilitati.
Si daca are abilitati va poate rezolva si favorabil cazul.,
Depuneti actele in circumstantiere, dar sa nu ziceti in fata instantei ca i-ati dat o palma si au rezultat 5 zile de ingrijiri, ca e cam greu de crezut. Poate doar daca a venit cu capul de calorifer.

Giorgia Cristea a scris:

Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa 25 de ani a plecat de acasă cu prietenul ei, eu într-un moment de furie si gelozie iam dat o palma rezultand un certificat medico legal de 5 zile,, acum la proces cere daune morale le de 10.ooo lei, eu pe o periiada dupa acest incident am facut phihoterapie, avand atacuri de panica, insomnii, stări depresive... Pot sa arat in instanță ca de pe urma acestor incidente am avut de suferit, fiind consiliat sa urmez consiliere psihologica si tratamente antidepresive pe o perioada de 6 luni..

~ Conținut șters la cerere ~