avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa 25 de ani ...

Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa 25 de ani a plecat de acasă cu prietenul ei, eu într-un moment de furie si gelozie iam dat o palma rezultand un certificat medico legal de 5 zile,, acum la proces cere daune morale le de 10.ooo lei, eu pe o periiada dupa acest incident am facut phihoterapie, avand atacuri de panica, insomnii, stări depresive... Pot sa arat in instanță ca de pe urma acestor incidente am avut de suferit, fiind consiliat sa urmez consiliere psihologica si tratamente antidepresive pe o perioada de 6 luni..
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca aveti avocat de caz va poate ajuta mult pe partea juridica si chiar psihologica daca are astfel de abilitati.
Si daca are abilitati va poate rezolva si favorabil cazul.,
Depuneti actele in circumstantiere, dar sa nu ziceti in fata instantei ca i-ati dat o palma si au rezultat 5 zile de ingrijiri, ca e cam greu de crezut. Poate doar daca a venit cu capul de calorifer.

Giorgia Cristea a scris:

Buna seara, sunt inculpat in proces penal, sotia dupa 25 de ani a plecat de acasă cu prietenul ei, eu într-un moment de furie si gelozie iam dat o palma rezultand un certificat medico legal de 5 zile,, acum la proces cere daune morale le de 10.ooo lei, eu pe o periiada dupa acest incident am facut phihoterapie, avand atacuri de panica, insomnii, stări depresive... Pot sa arat in instanță ca de pe urma acestor incidente am avut de suferit, fiind consiliat sa urmez consiliere psihologica si tratamente antidepresive pe o perioada de 6 luni..

~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lovire minor alexiabucuresti alexiabucuresti buna seara, ieri baieatul meu de 12 ani a fost batut si lovit de alti doi baieti. baiatul meu cand a cazut sa lovit la mana rezultand cu o entorsa. eu ca tata ... (vezi toată discuția)
Am depus plângere la politie împotriva fostului partener, tatăl copilului meu, care m-a lovit peste față. ce va urma și ce pedeapsă va primi? marevna marevna Am depus plangere la politie impotriva fostului partener, (tatal copilului meu) , care m-a lovit peste fata cu dosul palmei. Doresc sa stiu ce va urma in ... (vezi toată discuția)
Expertiza psihologica copil de 3ani ContSters136845 ContSters136845 Fostul meu sot(in prezent suntem in proces de divort) s-a gandit sa-mi aplice o \"corectie\" in fata copilului nostru in varsta de 3ani,dandu-mi cu capul in ... (vezi toată discuția)