avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am o întrebare și apreciez un răspuns aștept de 30 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am o întrebare și apreciez un răspuns aștept de 30 de zile ...

Am o întrebare și apreciez un răspuns aștept de 30 de zile clasarea dosarului penal am fost la polititie și mia spus ca este trimis la parchet mia spus ca dosarul este la Biroul Rutier întrebarea mea este în cât timp se da clasarea după ce ajunge la parchet?
Cel mai recent răspuns: Duca Oana , Avocat 19:20, 20 Octombrie 2020
Nu e un termen.
Daca de la politie s-a trimis cu propunere de clasare, urmeaza sa aprecieze procurorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere cu permisul suspendat DianaLM DianaLM Buna ziua. Sotul meu a făcut o contestație in 2017 pentru o contravenție ( a trecut pe rosu). A avut un avocat în acest proces, insa acesta nu l-a ... (vezi toată discuția)
Conducere cu permisul suspendat Madalin BCM Madalin BCM Salutare! Am o mare problema și încă nu am găsit un răspuns...pe data de 18.04.2019 mi s-a făcut proces verbal pentru conducerea autovehicului cu ... (vezi toată discuția)
In cat timp ajunge dosarul de la politie la parchet? dmt zoly dmt zoly Buna ziua!am fost prins cu 0,45 mg alcool la volan si dupa probele de sange mi-a iesit 0.8 la prima proba si 0.6 la a doua.agentul de politie mia dat ... (vezi toată discuția)