avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DREPTUL MUNCII Mi s a dat decizie de incetare demisie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DREPTUL MUNCII Mi s a dat decizie de incetare demisie cu preaviz ...

DREPTUL MUNCII
Mi s a dat decizie de incetare demisie cu preaviz , pot solicita la AJOFM sa fiu luat in evidenta pentru cautarea unui loc de munca ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:42, 21 Octombrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua ! In urma demisiei nu beneficiati de ajutor de somaj, puteti insa depunde documentele pentru a fi laut in evidenta ca sunteti in cautarea unui loc de munca !
Si daca am gasit o societate aceasta ma piate angaja ?
1. Puteti solicita la AJOFM sa fiti luat in evidenta pentru cautarea unui loc de munca

2. Puteti sa va angajati in alta parte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inscriere pentru somaj monodora monodora Am fost angajata unei firme care a intrat in insolventa, iar in decembrie 2012, am intrat in perioada de preaviz. Acum sunt in cautarea unui nou loc de munca ... (vezi toată discuția)
Incetare contract de munca? in ce conditii ? superbus superbus Buna ziua. Sunt angajat (inca) al unei societati comerciale cu o vechime in munca de 1 an si 2 luni.(in aceasta societate) Incepand cu data de azi firma ma ... (vezi toată discuția)
Renuntarea la preaviz daridannah daridannah pot renunta la preaviz?si daca da mai pot primi indemnizatia de somaj?in baza carei legi se poate face asa ceva? (vezi toată discuția)