Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat MAPN poate primi majorarea de 75% pe perioada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat MAPN poate primi majorarea de 75% pe perioada scolilor inchise?

Poate sotul, angajat MApN sa primeasca majorarea salariala de 75% cat timp scolile sunt inchise sau pe perioada desfasurarii sistemului hibrid tinand cont ca mama este angajata in sistemul privat si lucreaza de acasa (telemunca)?
Daca da, in baza caror acte - legi, oug, ordine etc
Multumesc anticipat
Angajații sistemului național de apărare, ordine publică și securitate națională, angajații din penitenciare și personalul din unitățile sanitare publice nu beneficiază de zilele libere.
Fac excepție de la prevederile de mai sus familiile monoparentale.
si faptul ca nu beneficiaza de zile libere poate fi compensat cu majorarea salariala de 75%?