avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat MAPN poate primi majorarea de 75% pe perioada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat MAPN poate primi majorarea de 75% pe perioada scolilor inchise?

Poate sotul, angajat MApN sa primeasca majorarea salariala de 75% cat timp scolile sunt inchise sau pe perioada desfasurarii sistemului hibrid tinand cont ca mama este angajata in sistemul privat si lucreaza de acasa (telemunca)?
Daca da, in baza caror acte - legi, oug, ordine etc
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: RamonaLoredana , utilizator 10:44, 27 Octombrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Angajații sistemului național de apărare, ordine publică și securitate națională, angajații din penitenciare și personalul din unitățile sanitare publice nu beneficiază de zilele libere.
Fac excepție de la prevederile de mai sus familiile monoparentale.
si faptul ca nu beneficiaza de zile libere poate fi compensat cu majorarea salariala de 75%?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. cumnata mea lucrează intr o unitate militară ca ... Cassandra2017 Cassandra2017 Buna ziua. Cumnata mea lucrează intr o unitate militară ca si civil . I se acorda zile libere platite cu 75% din salariu pentru a supraveghea copilul pe ... (vezi toată discuția)
O.u.g nr 147/2020 legea nr 19/2020 buna ziua , sunt cadru medical ... carmendugan carmendugan O.U.G nr 147/2020 Legea nr 19/2020 Buna ziua , sunt cadru medical intr-o institutie cu \"foc continuu\" de activitate medicala , ma incadrez in ceea ce ... (vezi toată discuția)
oug 147/2020- zile libere plătite, 75% Derek88 Derek88 Referitor la Oug 147/2020, promulgata azi de către Președinte. Caz concret, eu sunt militar și nu pot beneficia de zile libere plătite, iar soția ... (vezi toată discuția)