Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Deces unic administrator al firmei, eu unic ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Deces unic administrator al firmei, eu unic angajat ...

Buna ziua! Deces unic administrator al firmei, eu unic angajat cu clauza de neconcurenta. Intrebarea mea este, se mai tine cont de clauza in acest caz? Iar eu cum pot sa imi dau demisia daca el era singurul administrator fara alti angajati, sau asociati? Mentionez ca firma avea contracte cu mai multe fabrici care in urma decesului administratorului respectivele fabrici nu au mai prelungit contractulactul cu firma la care sunt angajata.Deci....clauza mea mai este valabila daca firma nu mai lucreaza cu aceste fabrici? Fabrici mentionate in clauza. Multumesc.
brincova, utilizator
Mostenitori are ?
Are un singur copil major. Doar ca succesiunea dureaza cat de cat, eu in perioada asta, ce fac? Nu cred ca vreau sa lucrez mai departe cu mostenitorul....si nici el nu stiu daca este dispus sa duca afacerea mai departe...
Poate sa-si scoata un certificat de calitate de mostenitor ,dupa care sa faca demersurile pentru incetarea contractului dvs de munca.
Clauza de neconcurenta mai este valabila acum, sau dupa ce se face mostenirea?! Multumesc.

Pe mine ma intereseasa ce fac eu acum, si daca mai sunt legata de clauza, tinand cont ca firma este in "aer", nu o mai administreaza nimeni, iar succesiunea poate dura mult, iar nu sunt dispusa sa astept
Cornel Vasile, Consilier juridic
Postati continutul exact al clauzei ... eu nu am vorbit de deschiderea succesiunii, certificatul despre care am mentionat se poate obtine mult mai repede.