Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Persoana fizica cu acces la aplicatii de Investitie. ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Persoana fizica cu acces la aplicatii de Investitie. Cum se impoziteaza?

Buna ziua,
Ma confrunt cu urmatoarea nelamurire:
In cazul in care doresc sa investesc in Actiuni prin intermediul unor platforme (eToro/Revolut/etc), profitul obtinut in acest fel trebuie declarat la ANAF si sub ce forma din moment ce eu sunt persoana fizica (fara studii sau acreditari in domeniu, doar cu acces la aplicatii)?

Multumesc.
Cristina Florina, utilizator
Veți folosi informațiile din extrasul de cont primit de la ei pentru a completa în declarația unica pentru finante ca persoana fizica.
george-neagu, moderator
Multumesc