Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen comunicare solutie - prin posta electronica
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen comunicare solutie - prin posta electronica

Buna ziua,

Am primit de la parchet o instiintare de inmanare a unei decizii. Avand in vedere faptul ca acestia nu lucreaza cu publicul ( din cauza pandemiei ), am solicitat ca informatiile sa imi fie transmise pe e-mail. Am trimis in acest sens o cerere, impreuna cu o copie dupa buletin si dupa instiintare.
Care este termenul de rezolvare a acestei cereri ? In cat timp as primi raspuns ?

Multumesc frumos.
Danyella_tm, utilizator
Nu există un termen prevăzut de lege în care parchetul să răspundă solicitării dvs. Ei v-au transmis-o (decizia - sau, mai bine zis, soluția de clasare, probabil), prin poștă, dar, pentru că poștașul nu v-a găsit la adresa, a lăsat înștiințarea.