Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Exista servicii turistice fara cazare?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Exista servicii turistice fara cazare?

Exista servicii turistice fara cazare ?
Daca pe o factura este inscris prestari servicii turistice in perioada....., se intelege ca obligatoriu in aceste servicii este inclusa si cazarea ?
george-neagu, moderator
In afara de factura aveti mai multe inscrisuri printre care și contractul.
Persoana in cauza nu are contract. S.a cazat (asa sustine) a un motel si acum cere decontarea facturii. Pe chitanta scrie - incasat suma de..., reprezentand cv ff
Daca are factura și chitanta de la hotel ar trebui sa scrie cazare.
Trebuie vazute actele cand se discuta pe acte.
Asta e problema. Factura este eliberata de o firma (un S.R.L) pt motelul respectiv. Nu are atasat niciun document din care sa rezulte ce servicii s-au prestat sau care e numele motelului. (este inscris doar prestari servicii turistice in perioada....)
Sa va trimita un e-mail cu precizarea necesara.